תחומי עיסוק

 

עבירות נוער

 
עו"ד אביעד רייפר עוסק בשיקום עבריינים, בדגש על עברייני סמים ובמיוחד נוער עבריין ובני נוער הנמצאים בסיכון להסתבכות עם החוק. הוא מכווין אותם לאפיקי שיקום שונים בתיאום עם שירות המבחן או שירותים סוציאליים אחרים.

מבחן טהור – עו"ד רייפר טיפל במקרים רבים בהם עברייני נוער הואשמו במספר רב של אישומים בבית משפט לנוער, בכלל זה בעבירות אלימות, רכוש ומין. הם הופנו למסגרות שיקומיות ולאחר סיום הליך טיפולי מוצלח, באמצעות שירות המבחן לנוער או ללא התערבותו, התקבל תזכיר חיובי בעניינם, שהמליץ לא להרשיעם. בעקבות כך לא הורשעו הקטינים בעבירות ובסופו של דבר אף התגייסו לצבא.
 

עבירות צבאיות

 
עו"ד רייפר מופיע באופן תדיר בבתי דין צבאיים, עוסק בייצוג בהליכי חקירה של המשטרה הצבאית ובהליכים משמעתיים צבאיים ומטפל בפתיחת תיקים פליליים ומשמעתיים במסגרת הצבא.

השירות כולל ייצוג חיילים הנאשמים בעבירות (סמים, עריקות או כל עבירה פלילית אחרת), טיפול בהם במסגרת הצבאית לרבות שיקום וסיוע בשחרורם מהצבא ובהמשך שיקומם במסגרת אזרחית. יש לעו"ד רייפר ניסיון רב בייצוג נאשמים בתיקי עריקות לתקופה של עד 5 שנים, שהסתיימו ללא מאסר בפועל, וכן בהגשת ערעורים צבאיים.
 

טיפול באסירים

 
עו"ד רייפר מטפל בעתירות אסירים לבג"צ ובייצוגם בבית המשפט לצורך שיקום ו/או שחרור מוקדם, בהגשת חנינות, בקיצור מאסרים ובהמתקת עונשים, כולל עתירות לשיפור תנאי הכליאה או תיקונם. כל זאת תוך עמידה על זכויות האסיר בכל מחלוקת שנוצרת בינו לבין שירות בתי הסוהר.
 

ערעורים

 
עו"ד רייפר עוסק בהגשת ערעורים ובטיפול בנאשמים שהורשעו ו/או נענשו בערכאה מסוימת, ללא תלות בייצוגם המקורי, אם בכלל זכו לכזה. הטיפול כולל "תיקון" הנזקים שנגרמו ללקוח, מלחמה על זיכויו או המתקת עונשו, וכן שינוי העונש ממאסר בפועל לעבודות שירות במקרים המתאימים. כמו כן, הוא מטפל בהגשת עתירות בעקבות הפקעת עבודות שירות, ובהחזרת הלקוח להמשך עבודות אלו במקום למאסר בפועל.
 

עבירות סמים

 
עו"ד רייפר מייצג לקוחות בהליכי טרום חקירה, חקירה ולאחר חקירה (הגשת כתב אישום) ומטפל בסגירת תיקים בגין עבירות סמים באמצעות בדיקת חוקיות הליכי החקירה, שרשרת הסם, סוגו וכמותו. כמו כן, הוא מתמחה בייעוץ ובייצוג בהליכים משפטיים למען זיכוי הנאשם בעבירות סמים, או לשם שיקום הנאשם המכור לסם במסגרות פתוחות וסגורות, ופועל לסיום התיק ללא מאסר לנאשם ואף בדרך של מבחן טהור לאחר הליך שיקומי של גמילה.

השירות כולל הפנייה של הלקוח למסגרת לאחר בחינת התאמתו, ליווי בהליכי הבדיקה ועד לקליטה במוסד, תמיכה וליווי במהלך תקופת הטיפול עד לסיומה וטיפול בקבלת תזכיר משירות המבחן המלמד על הליך טיפולי מוצלח ומבחן טהור.
 

אלימות במשפחה

 
עו"ד רייפר מספק ייעוץ והדרכה בטרם חקירה לאחר הגשת תלונה על אלימות במשפחה, מייצג בהליכי מעצר במסגרת התיק עצמו, מטפל בתלונות שווא על אלימות ובהוצאת צווי הרחקה, פועל לסגירת תיקי אלימות במשפחה במקרים של שיקום התא המשפחתי ומפנה את המתלונן והקורבן לטיפולים במסגרות משפחתיות שיקומיות. מטרתו היא להשיג פסק דין מוצלח, ובמקרים של אשמה בעבירות אף ללא מאסר בפועל.
 

עבירות תעבורה

 
עו"ד רייפר מטפל בכל תיקי התעבורה לפני חקירה, מספק ייעוץ במהלך חקירה ועוסק בייצוג לאחר חקירה ובעת הגשת כתב אישום. תחומי עיסוקו העיקריים כוללים: טיפול בפסילות מנהליות מול רשויות משרד הרישוי, כולל הופעה וייצוג בשימוע לאחר עבירות תעבורה למניעת הפסילה; השבת כלי רכב שנתפסו בגין עבירות תעבורה; טיפול בדוחות תנועה – ביטול או ייצוג בבתי משפט; ייצוג נאשמים בכל עבירות התעבורה בבתי משפט – כולל תאונות דרכים קטלניות; ייצוג בוועדות ערעור של המכון הרפואי.
 

עבירות מין

 
עו"ד רייפר מייצג לקוחות טרום חקירה לאחר הגשת תלונה על פגיעה מינית, מכווין אותם במהלך החקירה בשלבי המעצר, מטפל בהם טרם הגשת כתב אישום ואחריה, וכן פועל לצמצום הנזקים שנגרמו להם. כמו כן, הוא מטפל בתיקים פליליים ובהפניית עברייני מין למסגרות טיפוליות לפני או אחרי ההרשעה, לטובת הצלחה מרבית בשיקומו של הנאשם.

צרו קשר עוד היום עם משרדו של עו"ד אביעד רייפר לתיאום פגישת ייעוץ: 072-3102309.
 
עורך דין פלילי