עורך דין צבאי לענייני סמים

עורך דין לענייני סמים בצבא

הרשעה בעבירות סמים עלולה להוביל לתוצאות חמורות, הן באזרחות ובוודאי גם בצבא. לפיכך, חייל הנחשד בעבירת סמים חייב לפנות מיידית וכבר ברגע הזימון לחקירה, אל עורך דין לענייני סמים בצבא המתמחה בתחום. אנשי הצוות במשרד עורכי הדין אביעד רייפר הם הכתובת הנכונה לעניין זה. עורכי הדין ילוו את החשוד כבר למן הרגע הראשון, החל בייעוץ לקראת החקירה, ליווי במהלך החקירה ובדיקת השתן לגילוי סם, ועד לייצוג בפני בית הדין הצבאי, בשלבי המעצר, במידה ותוגש בקשה להארכת מעצר ועד לייצוג בבית הדין בתיק עצמו, במידה ויוגש כתב אישום.

ברשות הצוות של המשרד ניסיון של שנים רבות, המאפשר לתת לחשוד כלים וידע לשמירה על זכויותיו, וכן לבנות את ההתנהלות מול החקירה ואת קו ההגנה המועיל ביותר, תוך מציאת פתרונות אפשריים. בשורות הבאות יורחב לגבי תפקידו וחשיבותו של עורך דין צבאי סמים.

לאיזה עורך דין לפנות?

עורך דין סמים בצבא יכול להיות מהמגזר האזרחי-פרטי, או מהסנגוריה הצבאית. במידה ואתם פונים אל המגזר האזרחי, עליכם למצוא עורך דין המתמחה בתחום הפלילי. בתוך כך, קיימת חשיבות גדולה לניסיון שצבר עורך הדין לאורך השנים ולהיכרותו עם מערכת האכיפה והמשפט הצבאית, שיש לה תקנות, הליכים, גופים וגישה מיוחדת משלה. כמובן, עליו להיות גם בעל ניסיון בליווי וייצוג בעבירות סמים בצבא.

באשר לעורך דין מטעם הצבא, זהו שירות הניתן בחינם מטעם הסנגוריה הצבאית. מטבע הדברים, מדובר בעורכי דין שמכירים את המערכת הצבאית, ממנה הם מגיעים ובה הם פועלים, וכאמור ישנו יתרון של שירות משפטי ללא עלות. ואולם, חשודים רבים מעדיפים לפנות לעורך דין אזרחי שכן הוא אינו שייך ל- "מערכת" ולכן יפעל באופן נחרץ, ללא חשש וללא חישובים כאלו ואחרים. בנוסף, על פי רוב מדובר בבעל מקצוע יותר מנוסה ובוגר, דבר המשפיע על טיב הליווי, על הפתרונות המוצעים ועל התוצאות. בנוסף, מציאות החיים מלמדת שעו"ד מהמגזר הפרטי חש מחויבות גבוהה יותר הן לחייל והן לבני משפחתו, הן בליווי הצמוד ובמתן ההסברים והאינפורמציה והשיתוף של  בני המשפחה הקרובים, בעיקר ההורים החשים צורך עז בד"כ לכל פיסת אינפורמציה אודות מצבו של החייל.

עורך דין צבאי סמים

כיצד מסייע עורך הדין בעבירות סמים בצבא

ראשית, יש להדגיש כי פנייה אל עורך דין פלילי צבאי היא זכותו של כל חשוד ונחקר. אין בפנייה אליו משום הודאה באשמה והיא אינה מעידה שיש לחשוד דבר מה להסתיר. הוא פשוט מנצל את זכותו הקבועה בחוק, ולמעשה זוהי חובתם של אנשי מצ"ח להפנותו ואף לסייע לו למצוא עורך דין, כבר מרגע פגישתו הראשונה של החייל החשוד עם חוקרי מצ"ב ועד לסיום ההליך בבית הדין, כאשר מוגש כתב אישום.

כבר בתחילת הדברים ועוד לפני שמתחילה חקירת החייל ורצוי מייד כשנודע לחייל על זימונו לחקירה, עורך דין שומע את השתלשלות העניינים מהחייל, ויודע כיצד לחבר את כלל הנסיבות והחשדות העולים מדבריו של החייל, ובהמשך לתוך החקירה, מתיק החקירה. בהתאם לכך, הוא יודע להכווין את הנחקר כיצד להתנהג ולשמור על עצמו ועל זכויותיו מפני הפללה עצמית.

ללא ספק, חקירה במצ"ח היא מעמד מלחיץ ביותר, בו החוקרים עשויים להפעיל טכניקות ולחצים שקשה לעמוד בהם. למשל, הם יכולים לומר שקיימות ראיות מרשיעות ברורות, הגם שאין כאלו, לומר שהענישה עומדת להיות כבדה מאוד, לומר שאחד החיילים האחרים מיחידתו של החייל הלשין עליו, להפגיש את החייל עם דמויות "תמימות" שידובבו אותו ועד להצעות להקלה מופלגת במידה ויודה ואף יספר/ילשין  על חבריו ועוד ועוד…

עורך הדין מסייע להתכונן לחקירה ואף  לעמוד בהצלחה במהלכה. הוא מכין את החייל לחקירה ומסביר לו על אופן התנהלותה, כמו כן מסביר את החשדות והאישומים האפשריים, מסביר כיצד להימנע מהפללה עצמית ומהפללה של אחרים, מהי זכות השתיקה ומהן ההשלכות של השימוש בה, וכן זכויות נוספות כמו זכות המנוחה. מסביר את השלכות הסירוב לפעולות חקירה כגון מתן דגימת שתן למציאת סמים, וכך  לאחר התייעצות עם עורך הדין הנחקר חש יותר בטוח ומבין את הסיטואציה, ולכן הסיכוי שיימנע מסיבוכים מיותרים גבוה בהרבה.

יש לציין כי המשטרה הצבאית יכולה להחזיק חייל במעצר ממושך יחסית, עד 24 שעות, מבלי לבקש את הארכת המעצר מבית הדין הצבאי, דבר שמביא לעריכת דיון בהארכת מעצרו אצל שופט. בזמן הממושך הזה, גורמי החקירה ממשיכים לחקור, לבצע פעולות חקירה ולהפעיל לחץ על הנחקר, לחץ שעלול להוביל להפללה עצמית או הפללה של אחרים רק כדי "לגמור עם הסיפור". לכן, יש חשיבות גדולה לידיעה שנמצא לימינכם עורך דין, שיש ליווי משפטי הפועל למענכם ללא לאות. מלבד זאת, עורך הדין ייצוג את הנחקר בדיוני הארכת המעצר, בחתירה לקיצור וסיום המעצר, ו/או להקלת התנאים כגון מעצר פתוח בבסיס, או מעצר בבית.

כבר מההליכים ולכל אורכם, עורך הדין יהפוך כל אבן על מנת להקל על החשדות והאישומים, בשאיפה להביא לסגירה של התיק כבר בשלבי החקירה,  או לכל הפחות להפחית את החומרה המיוחסת לחייל, דבר שיביא בעתיד להמתקה של גזר הדין במידה ויש די ראיות להגשת כתב אישום ולהרשעת החייל. כאן לניסיונו של עורך הדין יש חשיבות עצומה. למשל, עורך דין מנוסה יכול למצוא בעיות בהתנהלותם של החוקרים, פגמים באופן בו נלקחה בדיקת השתן לגילוי סמים, וכן ראיות המחזקות את גרסתו של החשוד/נאשם. בנוסף, עורך הדין ימצא ויציג נסיבות המקלות את ההתייחסות, כמו שירות צבאי ללא רבב, מצבו הנפשי, הבריאותי או הכלכלי של החשוד/נאשם, היעדר עבר פלילי, ועוד.

 

פנו אל עורך דין צבאי מנוסה בעבירות סמים

אם זומנתם לתת בדיקת שתן ו/או החלה חקירה, פנו בהקדם לעורך דין צבאי שיספק ייעוץ וליווי, וייצג אתכם בהליכים השונים. עורך הדין רייפר עוסק בייצוג בחקירות של מצ"ח ובהליכים משמעתיים, מטפל בפתיחת תיקים פליליים ומשמעתיים, ומופיע באופן תדיר בבתי הדין הצבאיים. לאורך השנים ייצג חיילים רבים שנחשדו ונאשמו בעבירות סמים, וסייע בהקלת ההאשמות וההליכים שנפתחו כנגדם.

לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג, פנו אל משרדנו בטלפון 04-8404023 או 052-269-2484.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם